Kaçak Tespiti Termal Kamera

Günümüzde modern teknoloji sayesinde birçok sektör kendi içinde son derecede gelişmiş ve hem kendilerine hemde hizmet verdikleri kişilere maddi, manevi kazanç sağlamıştır. Bu sektörlerin içinde yer alan sıhhi tesisat firmaları teknoloji harikası olan termal kameralar sayesinde ev ve iş yeri sahiplerine su tesisatından yana yaşadıkları işkenceye son vermişlerdir. Eskiden ve günümüzde devam edilmekte olan kırma yöntemine dayalı su kaçağı bulma işlemi, teknolojinin geliştirdiği cihazlarla birlikte kırma yöntemi ortadan kaldırılmıştır.

Yapılar zarar görmekten hemde konut sahibi yüksek bedellere maruz kalmaktan kurtulmuştur. Yani termal kameralı su kaçağı bulma uygulaması yapılırken en ufak bir kırma işlemi yapılmadan arızalar tespit edilmektedir.

Kamera sıcaklık farkına bağlı olarak bir klasik kamera gibi çekim yapan ancak görüntüyü ısıya duyarlı bir şekilde yansıtan makinedir. Bu sayede su kaçağı olan borunun duvar, zemin gibi kapalı görünmeyen yerlerde kırma işine gerek olmadan belirlenir. Kalorifer tesisatları için ısıya son derece duyarlı termal kamera ile kaçak tespit etmek kolaydır. Sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarını görüntülemede en iyi yöntemlerden birisi şüphesiz termal kameralardır. Su kaçaklarını tespit etmede teknolojinin kullanımı son derece önemlidir. Termal kamera renkli bir şekilde sıcak suyun geçtiği noktaları ustalarımıza göstermektedir. Kamerayla görüntüleme işlemi sayesinde boru güzergahı ve ıslaklığın yoğun olduğu bölge tespit edilerek daha kısa bir zaman içerisinde kaçak tespit edilir.

Termal Kameranın Kullanıldığı Yerler

  • Apartman dairesi ve müstakil evlerde,
  • İş yerleri ve avm marketlerde,
  • Yerden ısıtma sistemi kullanılan yapılarda,
  • Sıcak su borusunun geçtiği her bölge,

Firmamız müşteri memnuniyetini esas alarak her işi zamanında ve eksiksiz yaparak işe verdikleri önemi temsil ederler. Termal kamerayla yapılan arıza tespitlerinde tadilat çalışmalarına gerek kalmadan gizli su kaçaklarını, aktif su tesisatı olmayan fakat içeriden ve dışarıdan rutubet alan bölgeleri, küf tutmuş yerleri, bina yalıtımındaki problemleri gözlemleyebilirsiniz.


WhatsApp
Hemen Ara