Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Hangi Bölgelerde Görülür?

Ev ya da işyerinin çeşitli yerlerinde gider tıkanıklığı problemi ile karşılaşılabilir. Bu kapsamda tıkanıklığın sıklıkla görüldüğü yerleri şu şekilde sıralayabiliriz.

• Tuvalet ve klozet gider hatlarında,
– Küvet ya da banyo gider borularında,
• Mutfak ya da tuvalet lavabo giderlerinde,
– Balkon süzgeçlerinden giden hatta,
• Binanın gider hatlarında tıkanıklık sorunu ile karşılaşılabilir.

Kameralı cihazlar ile tıkalı gider açma işlemi kolaylık ile gerçekleştirilir.

Kırmadan Gider Açma

 

Tıkalı gider açma işlemi için kameralı gider tıkanıklığı açma yöntemi uyguluyoruz. İşlem esnasında öncelikle gider hattına kamera gönderiyoruz. Kameradan eşzamanlı olarak aldığımız görüntü ile tıkanıklığın nedenini tespit ediyoruz. Bu sayede ev ya da işyerinizdeki tıkanıklığı herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmeden yapıyoruz. Herhangi bir kırma-dökme işlemi uygulanmadığı için kullanıcıya ekstra bir külfet çıkmaz.

Gider hatlarından yaşanan tıkanıklığın temelinde kullanıcı hatası yatar. Tuvalet ya da klozete atılan, çocuk bezi ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kâğıtları tıkanıklığın temel nedenleri arasındadır. Bunun yanında gidere gönderilen sert cisimler de tıkanıklığın nedenleri arasındadır. Sonuçta bu tür cisimler pimaşta belli bir noktaya kadar ilerler. Daha fazla ilerleyemeyen cisimler tıkanıklığa sebep olur.

Gider borusunun tıkanması sonucunda yaşam alanında kötü koku oluşur. Bunun yanında tıkanıklığın olduğu tuvalet ya da banyo, sorun giderilene kadar kullanılamaz. Ayrıca yaşam alanında tıkanıklıktan kaynaklı salgın hastalık problemi de oluşabilir. Kameralı gider tıkanıklığı açma uygulaması ile sorun kısa sürede tespit edilecektir.
Yapılan tespit sonrasında robot uygulaması ile gider açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Robotun kullanılması, gider açma işlemi esnasında herhangi bir kırma işlemi yapılmamasına imkân sağlar. Bu da ekstra bir görüntü kirliliği ve masraf ile uğraşmamanız demektir.


WhatsApp
Hemen Ara