Logar Tıkanıklığı Açma

ogar tıkanıklığı açma, diğer tıkanıklıkların aksine daha fazla deneyim ve özel cihazlar ile açılacak bir tıkanıklıktır. İstanbul Tıkanıklık Açma, bu konuda uzman, yılların deneyimine sahip bir firmadır. Logar
açma işini deneyimsiz firmalara yaptırmak yerine İstanbul Tıkanıklık Açma’ ya yaptırarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz. Logar kuyusunun yeri tam olarak bilinmese bile uzman ekip kadromuz, kaliteli cihazlarımız
ile tespit eder ve tıkanıklık açma işlemine başlar.

Logar kuyusunda meydana gelen tıkanıklık, logar borularında biriken atık maddeler yüzünden oluşur. Bu durum, logar açma işleminin gerçekleşmesi için en büyük nedendir.

Logar Açma Neden Gereklidir ? (Logar Tıkanıklığı)

Kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanıklık daha çok kullanıcı hatalarından meydana gelir. Örneğin; tuvaletlere atılmakta olan yabancı cisimler, suda erimeyen selpak, peçete v.s cisimler en büyük etkenler arasında kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanıklığa örnek verilebilir

Kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanıklığa verilecek bir diğer örnek ise; tıkanıklığı açan personelin hatasından ve kalitesiz malzeme kullanmasıdır. İstanbul Tıkanıklık Açma olarak, tıkanıklıkları gelişmiş cihazlarımızla ve deneyimli personellerimiz öncüsünde sorunsuz açıyor, hiçbir tadilat masrafına neden olmuyoruz.

Kalitesiz malzeme kullanılması, zamanla logar borularının çürümesine ve işlevini yitirmesine neden olur. Üzerinde bulundurduğu toprağın ağırlığına dayanamayan borular, çöker ve bu durum tıkanıklığa hatta kanalizasyonun sebep olur.

Usta hataları sonucu meydana gelen Logar Tıkanıklığı na örnek verecek olursak; kanalizasyon borusuna gerekli eğimi verememeleri veya fazla eğim vermeleridir.

Usta hatası konusuna gelince; usta hataları bir kaç farklı çeşit’i ile karşımıza çıkıyor elbet. Bunlardan bir diğeri ise künk boru adı verilen, betondan yapılan boruların ek kısımlarında bıraktıkları açıklıklar dır.
Künk borularında conta bulunmaz ve logar borularını yerleştiren usta borular arasında boşluk bırakırsa, boru içindeki su dışarı sızar ve oluşan çamur logar boruları içerisine dolarak tıkanıklığa sebebiyet verir.

İstanbul Tıkanıklık Açma, Profesyonel Olarak Logar Açmaktadır

 • İstanbul Tıkanıklık Açma, tıkanıklık açma işlemine başlamadan önce cihazlar yardımı ile gerekli tespit kontrollerini yapmaktadır. Kontrol sonucunda tıkanıklığın nedeni tespit edilir.
 • Logar Tıkanıklığı nın oluşum nedenine ve büyüklüğüne göre farklı cihazlar kullanmaktayız. Tıkanıklık basit ise robot cihazlarımız sayesine kolayca açmaktayız.Tıkanıklık açıldıktan sonra mutlaka ikinci kez kontrol yapılarak tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olup, size güven veririz.
 • Usta hataları sonucu meydana gelen tıkanıklık durumlarında, logar kuyusu kapağı ekiplerimiz tarafından açılır. Logar kuyusunun yeri bilinmez ise ekiplerimiz, kaliteli cihazlar yardımı ile logar kuyusunun
  yerini tespit ederek logar kuyusu açma işlemine başlar.
 • Logar borularınız da olası bir çökme meydana gelmiş ve Logar Tıkanıklığı borularının ek kısımlarında açıklık tespit edilmişse bu sorunlar kameralı tıkanıklık açma cihazlarımız ile tespit edilir ve kesin çözüm sağlanır. Bu tip sorunlar basit işlem olmadığı için robot cihazlarımızı bu işlerde kullanmayız. Logar tıkanıklığı açma sonucu kontrolden geçen logar boruları tekrar kullanılmayacak durumda ise, o bölgeye yeni kanalizasyon hattı döşenir.
 • Kanalizasyon açma bünyesindeki Logar Tıkanıklığı gibi tüm işlem ve arızaları, firmamız kendi personel kadrosu öncülüğünde yapmaktadır.
 • İstanbul Tıkanıklık Açma tarafından yapılan her türlü bakım, onarım, yenileme ve Logar Tıkanıklığı çalışması garanti altına alınmaktadır.
 • Logar Yeri Tespiti Neden Yapılmaktadır ?

  Binada bulunan atık su giderleri bina dışında bulunan ve logar (rögar) adı verilen kuyulara akarak bölgenin ana kanalizasyonuna iletilir. Binalardaki ana gider boruları tıkandığı vakit, Logar Tıkanıklığı kuyularına uzman ekiplerce müdahale edilmesi ve kontrol sağlanması gerekir.

  Logar kuyusu tespiti, diğer tıkanıklık türlerine nazaran daha az yapılan bir işlemdir. Kanalizasyon hattında logarların yeri çoğu zaman kolayca tespit edilir, yeri bilinen logar cihaz kullanımı gerektirmez.
  Logar Tıkanıklığı, kendi kuyusundan müdahale edilmesi için logarların kapakları açılır ve tıkanıklık açma işlemi devam eder. Logar kapağının yeri bina sakinleri tarafından bilinmediği ve üzerinin dış etkenler tarafından istemli veya istemsiz bir şekilde kapatıldığı zaman ekiplerimiz, tespit cihazlarımız ile logar kapaklarının yerini tespit eder.


WhatsApp
Hemen Ara