Tuvalet Tamiri

Klozet tamiri servisi olarak gömme rezervuargömme klozetklozet taharet musluğuklozet musluğu ve benzeri klozet sorunlarında profesyonel teknik servis hizmetleri veriyoruz.

Klozet Tamiri

Rezervuar neye yarar?

Klozet rezervuarı sifon çekildikten sonra klozet içini temizlemekte kullanılacak suyun tutulduğu depolama alanıdır. Rezervuarda su depolamanın amacı yıkama sırasında yüksek debi elde ederek güçlü temizlik sağlamaktır. Gömme rezervuar montajı sırasında bu kısım duvar içine gömüldüğünden dışarıdan görülmezler.

Rezervuar iç takımı nedir?

Rezervuar içinde depolanacak suyu ara musluk üzerinden alarak dolduğunda kapatıp, sifon düğmesine basıldığında ise klozet içine depolanmış suyu boşaltıp tekrar su almayı başlatan hidro-mekanik düzendir. Gömme rezervuar da dahil olmak üzere her türlü klozet rezervuarı içinde mutlaka bulunurlar.

Rezervuar iç takımı nasıl çalışır?

Rezervuar iç takımı çoğunlukla birbirinden bağımsız çalışan ve iki ayrı bölümden oluşan mekanik bir sistemdir. İlk bölü taharet musluğu da denilen klozet ara musluğu vasıtasıyla su şebekesine bağlanır. Bu bölüm rezervuar doluncaya kadar su alır ve taşma olmaması için, iç takım üzerindeki şamandıra sayesinde su alma işlemini sonlandırır. Bu işlemden sonra klozet iç takımı tekrar çalışmak için sifonun çekilmesini veya sifon düğmesinin kullanılmasını bekler. Bu sırada rezervuar içindeki suyun tamamına yakını boşaldığında ikinci bölüm su çıkışını kapatır ve yeni kullanım için tekrar su depolanmaya başlar.

Klozetin kullanımından sonra sifon çekildiğinde rezervuarın içindeki su yüksek bir debiyle klozet içine ani olarak boşaltılır. Rezervuar içindeki suyun azaldığını algılayan ilk bölümdeki klozet şamandırası giriş suyunu açarak su alma işini tekrar başlatır. Bu işlemler rezervuar iç takım arızası olmadığı sürece otomatik olarak devam eder.

Not: Yukarıda anlatılan çalışma prensipleri genel olarak ele alınmıştır ve marka veya modellere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sifonu çekince klozet alttan su kaçırıyor, alafranga tuvalet sifonu, klozet alttan su kaçırıyor. Tuvalet sifonu tamiri, tuvalet sifonu su kaçırıyor, tuvalet taşı montajı. Alafranga tuvalet taşı montajı nasıl yapılır, klozet içine su kaçırıyor, maltepe klozet tamiri. Alafranga tuvalet alttan su kaçırıyor, klozet tamiri ne kadar, sifon takma, alafranga tuvalet montajı. Tuvalet sifonu su gelmiyor, klozet Sifon Takımı,tuvalet taşı su kaçırıyor, klozet açma, klozet içi tamiri, 7/24 su tesisatçısı, klozet tamiri nasıl olur.

Klozet kapağı değiştirme, klozet su borusu, klozetin yerini değiştirmek, rezervuar samandira fiyati. Yavaş kapanır klozet kapağı tamiri, hakersan klozet kapağı montajı, Anadolu yakası su tesisatçısı, asma klozet fiyatları, klozet montajı alttan giderli. Klozet söküp takma, klozet takımı montajı, sifon durmuyor, tekzen klozet çeşitleri. Tuvalet sifonu neden bozulur, sıçratmayan klozet, hela taşı montajı nasıl yapılır. Klozet contası nasıl değiştirilir.

Rezervuar iç takımı arızaları nelerdir?

Rezervuar iç takımı arızaları yukarıda anlatılan her iki bölümde de olabilir. İlk bakışta sadece arızalı bölümün değiştirilmesinin daha ekonomik olacağı düşünülse de, bu doğru değildir. Çünkü çoğunlukla aynı markanın yedeğini veya parçalarını bulmak mümkün olmadığı gibi bulunsa da takım olarak almak zorunda kalınır. Zaten bu durumda en iyi çözüm, bozulmayan bölümünde arıza eşiğine geldiğini düşünerek, her zaman iç takımı güvenilir bir marka kullanarak yeniden değiştirmektir.

Klozet tamiri iç takım şamandıra arızaları:

  • Sifonu kullanınca klozet içine su vermiyor. (Öncelikle taharet musluğunu kontrol ediniz)
  • Rezervuar kapağından devamlı su taşıyor. Klozet su kaçırıyor.
  • Rezervuardan ses geliyor.

Klozet şamandıra fiyatları marka ve modellerine göre farklılıklar gösterir. Klozet şamandıra tamiri tavsiye edilmez. Sifon şamandırası iç takım olarak satın alınabilir ve komple değiştirilmesi önerilir.

Klozet tamiri iç takım sifon arızaları:

  • Sifonu kullanınca klozet içine su vermiyor. (Öncelikle taharet musluğunu kontrol ediniz). Bu tür şikayetler şu şekillerde de olabiliyor; Klozet rezervuar su almıyor,
  • Sifon basma butonu bozuldu. Klozet basma butonu tamiri.
  • Klozet içine bazen su akıyor. Bu tür şikayetler şu şekillerde de olabiliyor;

Klozet su akıtıyor. Sifon su akıtıyor, gömme rezervuar suyu kesmiyor, sifon su akıtıyor, gömme rezervuar su kaçırıyor, alaturka tuvalet sifonu su kaçırıyor. Gömme rezervuar suyu kesmiyor, klozetin suyu durmuyor, klozetten su akıyor, klozetten su sızıyor. Sifon su kaçırıyor nasıl tamir ederim, klozet rezervuar neden su kaçırır. Klozet sifonu su kaciriyor, sifon su kesmiyor, sifon çalışmıyor, kocamustafapaşa su tesisatçısı, sifonun su akıtması. Klozet sifonu basmıyor, klozet sifonu su kaçırıyor, klozete su gelmiyor, wc su kaçırıyor. Sifon akıtıyor, sifon neden su akıtır, alafranga tuvalet sifonu, sifon su kaçiriyor nasıl tamir ederim.

Alaturka tuvalet su kaçırıyor, rezervuar şamandırası suyu kesmiyor, sifon durmuyor, su kaçırıyor. Klozet sifonu çekmiyor, klozet sorunları, gömme sifon su akıtıyor, tuvalet sifonu su gelmiyor. Su akıtan klozet nasıl tamir edilir, gömme klozet sifonu su kaçırıyor. Klozet sifon suyu az akıyor, klozet su deposu, klozet sifonu fiyatları, klozet su kaçırıyorsa çok basit tamiri, sifona su gelmiyor. Gömme rezervuar şamandıra suyu kesmiyor, sensörlü klozet sifonu, gömme klozet su kaçırıyor, rezervuar su akıtıyor. Klozet tesisatı, su tesisatı tamiri, klozet tamiri ne kadar, klozet montaj ustası, klozet musluk tamiri.

Taharet musluğu nedir?

Taharet musluğu ana su armatörünün arızası ve değiştirilmesi durumunda geçici olarak suyu kesmeye yaran minik bir vana türüdür ve genellikle ara musluk olarak anılır. Klozet rezervuarı girişinde ve klozette taharetlenme amacıyla kullanılmaktadır.

Eski tip klozet taharet musluğu sorunları oldukça fazladır. Örneğin uzun süre kullanılmayan taharet musluklarının kullanılma çalışıldığında bozuldukları görülmektedir. Ayrıca eski tip klozet taharet muslukları yaşlılar tarafından oldukça zorlukla kullanılmaktadır. Önerimiz uzun kollu seramik kartuşlu taharet muslukları (aç kapa taharet musluğu) kullanmaktadır.

Not: Klozet rezervuar arızaları oluştuğunda klozet su kaçırıyorsa, klozet tamiri için klozet tamircisi çağırmadan önce, güvenlik için öncelikle taharet muslukları yani klozet muslukları kapatılıp su kesilmelidir.

Taharet musluğu arızaları

Taharet musluğu tamiri, taharet musluğu ucu, taharet musluğu klozet içi, taharet musluğu su kaçırıyor. Klozet taharet musluğu ucu değiştirme, klozet taharet musluğu değiştirme, tuvalet taharet musluğu. Taharet musluğu contası, taharet musluğu nasıl değiştirilir, taharet musluğu nasıl takılır, taharet musluğu akıtıyor. Taharet musluğu klozet, klozetteki taharet musluğu nasıl kullanılır, taharet musluğu ucu değiştirme. Aç kapa taharet musluk tamiri, tamiri, taharet musluk tamiri, taharet borusu değiştirme. Eski tip klozet taharet musluğu, ucuz klozet, taharet musluğu tamiri nasıl yapılır.

İç takım değişimi

Klozet iç takım değişimi, rezervuar şamandırası, sifon içi, sifon nasıl takılır, klozet şamandıra takımı. Klozet şamandıra contası, klozet neden su akıtır, klozet musluğu tamiri, klozet kurulumu. Klozet kapağı amortisörü tamiri, klozet iç takımı tamiri, klozet iç takım montajı. Gömme rezervuar servisi, rezervuar iç takımı değişimi, klozet şamandırası takımı. Klozet şamandıra ayarı nasıl yapılır, klozet rezervuar tamiri. Klozet kapağı değiştirme, gömme klozet ölçüleri, gömme klozet takımı. Sifon tamiri fiyatları, gömme klozet su akıtıyor, klozet seti modelleri, klozet ara musluk. Klozet tamircisi maltepe, 

Rezervuar su ayarı nasıl yapılır?

Geliştirilmiş ve daha pahalı bazı rezervuar iç takımları su tasarrufu amacıyla üzerilerinde çift bölümlü sifon butonu bulundururlar. Bu butonlardan biri önceden ayarlanmış su miktarının tamamını klozet içine verirken diğeri ise bu miktarın sadece bir kısmını klozete boşaltır. Tek butonlu daha uygun fiyatlı sifon modellerinde ise sadece sifon kullanıldığında boşalacak klozet su miktarı ayarı kullanma kılavuzu kullanarak iç takım üzerinden yapılabilir.

Kullanma kılavuzuna rağmen su miktarı ayarı konusunda başarı sağlayamazsanız kolay klozet su ayarı konusu size değişik bir yöntemle size yardımcı olacaktır.

Klozet modelleri & rezervuarlar

Klozet modelleri yer şartları ve kullanım tercihlerine göre değişiklikler gösterebilir. Ana klozet tipleri, asma klozetler, ayaklı tek klozetler, ayaklı duvara dayalı klozetler, ayaklı duvara dayalı duvardan çıkışlı klozetler, ayaklı duvara dayalı yerden çıkışlı klozetler, taharet musluklu duvara dayalı klozetler, bedensel engelli klozetler, çocuk klozetleri, gömme rezervuarlar olarak bulunabilirler.

Vitra klozetler

Vitra rezervuar iç takımı tamiri, vitra gömme rezervuar su kaçırıyor, vitra gömme rezervuar ölçüleri. Vitra gömme rezervuar şamandıra tamiri, vitra klozet montajı. Vitra rezervuar iç takımı montajı nasıl yapılır, vitra asma klozet montajı. Vitra iç takım montajı, vitra klozet nasıl sökülür. Vitra sifon su akıtıyor, vitra sifon tamiri, vitra fiyatları.

Kale klozetler

Kale klozet iç takım, Kale rezervuar iç takımı montajı nasıl yapılır, kale rezervuar servis. Kale rezervuar su dolmuyor, kale rezervuar basma butonu, kale rezervuar servis. Kale klozet taharet çubuğu, kale klozet fiyatları, kale klozet kapağı montajı. Kale klozet contası, kale klozet kapağı menteşesi.

Geberit klozetler

Geberit fiyatları, şamandıra tamiri, ankastre klozet ölçüleri, asma klozet şikayet, duvar içi sifon. Duvara monte klozet rezervuar, geberit gömme rezervuar su kaçırıyor, geberit gömme rezervuar nasıl takılır. Geberit klozet ölçüleri,  geberit modelleri, geberit fiyatları, geberit klozet fiyatları.

Serel klozetler

Serel klozet modelleri, serel gömme rezervuar ölçüleri, serel gömme rezervuar, serel klozet montajı. Serel klozet kapağı, serel klozet takımı, serel klozet kapağı montajı, serel klozet basma butonu. Serel klozet fiyatları, serel klozet iç takımı, serel gömme rezervuar şamandıra. Serel gömme rezervuar servis, serel asma klozet, serel klozet tamiri.

Japar klozetler

Japar rezervuar montajı, japar gömme rezervuar, japar gömme rezervuar iç takımı. Japar gömme rezervuar iç takımı fiyatları, güvercintepe Su Tesisatçısıjapar yedek parça fiyatları, japar rezervuar kapağı. Japar rezervuar iç takımı nasıl değiştirilir, japar rezervuar su kaçırıyor, japar şamandıra. Japar gömme rezervuar iç takımı fiyatları, japar gömme rezervuar servis.

Tekzen klozetler

Tekzen klozet kapağı, tekzen klozet iç takımı, tekzen klozet kapağı menteşesi, tekzen musluk, tekzen klozet musluğu.

Cerastyle klozetler

Cerastyle klozet montajı, cerastyle klozet kapağı, cerastyle klozet, cerastyle klozet fiyatları, cerastyle klozet parçaları.

✔ Ankastre rezervuar ✔ Klozet Sifon Tamircisi ✔ Klozet rezervuar su kaçırıyor
✔ Klozet montajı ✔ Taharet musluğu ucu ✔ Gömme klozet montaj ölçüleri
✔ Sifon tamiri ✔ Taharet musluğu değiştirme ✔ Creavit asma klozet montajı
✔ Klozet seçimi ✔ Gömme klozet tesisatı ✔ Kale rezervuar iç takım sökme
✔ Gömmeli sifon ✔ Klozet Su Ayarı ✔ Klozet şamandırası suyu kesmiyor


WhatsApp
Hemen Ara