Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı nasıl meydana gelir ? 

Tuvalet tıkanıklığı: Tuvalet borusuna atılan sert cisimlerin su akışına engel olması ile oluşur.Tuvalet pissu tesisatının logara uzun mesafede olması.Tuvalet boru ve dirseklerinin  pik yada  beton boru olması  ve içinin kireçlenmesi tuvalet tıkanıklığı oranın artmasına neden olur.Tuvalet kanalına atılan  ıslak mendil  tipi malzemer ise tıkanaıklık oluşturan başka etkenlerdir.

Tuvalet tıkanıklığı açma cihazı ile iş yapan usta hem tuvaletinize hemde tuvalet esi veborularına  hasar vermeden tıkanıklıa yol açan cisim  ve metaryalleri parçalar atar

Tuvalet tıkanıklığı Açma İşinde önemli olan pissu tesisatında tıkanan dirsek ,çatal.yada boruyu çatlatmadan, kırmadan,çıkartmadan boru yada tuvalet sifonunda sıkışan cismi tesisattan uzaklaştırmaktadır.

 

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvalet borusunu açmak için yapacağınız bazı işlemler faydadan çok zarar verebilmektedir. Anadolu’daki gibi bu sıkıntıyı yaşayan ancak robotla tuvalet açan firmalara ulaşamayan vatandaşlar kendi çabalarıyla farklı yöntemler deneyebilirler. Ortalama her nalburda bulunan kostik isimli maddeyi satın alarak kısa sürede tıkalı tuvaletinizi açabilirsiniz. 5 TL ila 10 TL arasında satılan kostik tuza benzemektedir. Ancak unutulmaması gereken nokta satın aldıktan sonra kesinlikle çıplak elle dokunulmaması gerektiğidir. Kostik kullanırken piyasada satılan kauçuk yapıda kimyasala dayanaklı eldiven kullanmanız şarttır. 1 kg kadar kostik tıkanmış tuvaletin içine boşaltılır. Önceden hazırlanan 5 litre sıcak suyu üzerine dikkatli bir şekilde ve alçaktan dökülür. Bu işlemlerden sonra tuvaletin havalandırılması gerekmektedir. Daha sonra bulunduğunuz ortamı bir kaç saat terk edin.


WhatsApp
Hemen Ara